AKTUÁLNĚ / Společnost

27.3.2014

Havlíčkobrodští hasiči četli dětem v nemocnici pohádky

HAVLÍČKŮV BROD

Po dva večery četli havlíčkobrodští profesionální hasiči malým pacientům na dětském oddělení havlíčkobrodské nemocnice pohádky na dobrou noc. Odměnou jim byly rozzářené dětské oči, radost a nadšení.

Ve čtvrtek 20. a v úterý 25. března v podvečer potěšili hasiči svojí návštěvou nemocné děti. Četli jim pohádky, ukázali hasičskou výzbroj a výstroj, povídali si s nimi a potěšili je i drobnými dárky. A děti? Ty byly doslova nadšené! Od hasičů dostaly mimo jiné také pastelky a některé z nich neváhaly a hned jim nakreslily překrásné obrázky. Nadšení tedy panovalo na obou stranách.

Čtením pohádek se tak hasiči připojili k celorepublikovému projektu Celé Česko čte dětem. Knížky s hasičskou tématikou nebo tématikou záchrany života či pomoci druhým jim vybraly pracovnice havlíčkobrodské knihovny.

„Dnes a denně zasahujeme u událostí, při kterých lidé umírají nebo se zraní. Lidský život a zdraví jsou pro nás prioritou číslo jedna. Bohužel nejsou těchto tragických událostí ušetřeny ani děti. Některé skončí v nemocnici po dopravní nehodě, jiné po požáru. Čtení dětem a povídání si s nimi o tom, jak se dá nebezpečným situacím předcházet nebo jak v nich reagovat považuji za velmi důležité a pevně věřím, že jsme dětem nečetli naposledy“, uvedl plk. Mgr. Luboš Vacek ředitel územního odboru Havlíčkův Brod Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

Autor / zdroj: Petra Musilová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Stavební práce na silnici mezi Jihlavou a Pelhřimovem se blíží ke konci

Obě části letos modernizované krajské silnice II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem jsou v tuto chvíli už průjezdné pro veškerou dopravu.

Post

Cestující městskou dopravou v Třebíči mohou využít novou aplikaci

Město Třebíč nechalo zpracovat mobilní aplikaci MAD Třebíč, určenou pro vizualizaci poloh vozidel veřejné dopravy, aktuální odjezdy, zpoždění, výluky

Post

Vysočina potvrdila, že ve Varnsdorfu neumí

Vysočina v pátém kole nového ligového ročníku utrpěla první porážku. A příliš nepřekvapí, že se tak stalo na neoblíbeném stadiónu FK Varnsdorf.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA