AKTUÁLNĚ / Společnost

27.3.2014

Havlíčkobrodští hasiči četli dětem v nemocnici pohádky

HAVLÍČKŮV BROD

Po dva večery četli havlíčkobrodští profesionální hasiči malým pacientům na dětském oddělení havlíčkobrodské nemocnice pohádky na dobrou noc. Odměnou jim byly rozzářené dětské oči, radost a nadšení.

Ve čtvrtek 20. a v úterý 25. března v podvečer potěšili hasiči svojí návštěvou nemocné děti. Četli jim pohádky, ukázali hasičskou výzbroj a výstroj, povídali si s nimi a potěšili je i drobnými dárky. A děti? Ty byly doslova nadšené! Od hasičů dostaly mimo jiné také pastelky a některé z nich neváhaly a hned jim nakreslily překrásné obrázky. Nadšení tedy panovalo na obou stranách.

Čtením pohádek se tak hasiči připojili k celorepublikovému projektu Celé Česko čte dětem. Knížky s hasičskou tématikou nebo tématikou záchrany života či pomoci druhým jim vybraly pracovnice havlíčkobrodské knihovny.

„Dnes a denně zasahujeme u událostí, při kterých lidé umírají nebo se zraní. Lidský život a zdraví jsou pro nás prioritou číslo jedna. Bohužel nejsou těchto tragických událostí ušetřeny ani děti. Některé skončí v nemocnici po dopravní nehodě, jiné po požáru. Čtení dětem a povídání si s nimi o tom, jak se dá nebezpečným situacím předcházet nebo jak v nich reagovat považuji za velmi důležité a pevně věřím, že jsme dětem nečetli naposledy“, uvedl plk. Mgr. Luboš Vacek ředitel územního odboru Havlíčkův Brod Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

Autor / zdroj: Petra Musilová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Návrhy na investice v Třebíči mohou lidé podávat do konce června

Víte o nějaké místě v Třebíči, které by si zasloužilo investici? Máte nějaký nápad, který zlepší prostředí v našem městě? Chcete se zasloužit o zkrášl

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Post

Jihlavská střední škola průmyslová, technická a automobilní bude mít nové ruční dílny a učebny

Už příští rok projde část areálu Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava na Polenské ulici dílčími stavebními úpravami.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě