AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

21.9.2014

Brodská porodnice jako první na Vysočině hlásí tisící porod letošního roku

HAVLÍČKŮV BROD

V sobotu se v brodské porodnici uskutečnil 1000 porod letošního roku. Narodila se holčička - Lucie Brabcová a s maminkou Ivetou pocházejí ze Ždírce nad Doubravou.

V letošním roce se v nemocnici v Havlíčkově Brodě narodilo k tomuto datu celkem 1009 dětí (tedy 9 párů dvojčat). Prozatím statistiku počtů vedou kluci nad holkama. Tak jako v loňském roce patří mezi nejoblíbenější jména dětí Jan, Filip a Tomáš, u holčiček pak Terezka, Adélka a Anička.

Každoročně se v místní nemocnici uskuteční kolem 1300 až 1400 porodů (r. 2010 - 1431 porodů, r. 2011 - 1381 porodů, r. 2012 - 1371 porodů, r. 2013 - 1300 porodů). Nejvíce rodí maminky z okresu Havlíčkův Brod, dále okresy Žďár nad Sázavou, Jihlava, Kutná Hora, Pelhřimov, Chrudim, Praha, Kolín, Pardubice a Tábor. Každoročně přijede i několik maminek ze Slovenska. V loňském roce jich bylo celkem sedm.

Kromě komplexní medicínské a ošetřovatelské péče nabízí porodnice pacientkám a rodičkám příjemné prostředí, možnost využít nadstandardní pokoje, celou škálu relaxačních porodních pomůcek, aromaterapii, porody do vody, samozřejmostí je možnost přítomnosti blízké osoby u porodu.

Autor / zdroj: -cra- / Mgr. Petra Černo

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Návrhy na investice v Třebíči mohou lidé podávat do konce června

Víte o nějaké místě v Třebíči, které by si zasloužilo investici? Máte nějaký nápad, který zlepší prostředí v našem městě? Chcete se zasloužit o zkrášl

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Post

Jihlavská střední škola průmyslová, technická a automobilní bude mít nové ruční dílny a učebny

Už příští rok projde část areálu Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava na Polenské ulici dílčími stavebními úpravami.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě