AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

21.9.2014

Brodská porodnice jako první na Vysočině hlásí tisící porod letošního roku

HAVLÍČKŮV BROD

V sobotu se v brodské porodnici uskutečnil 1000 porod letošního roku. Narodila se holčička - Lucie Brabcová a s maminkou Ivetou pocházejí ze Ždírce nad Doubravou.

V letošním roce se v nemocnici v Havlíčkově Brodě narodilo k tomuto datu celkem 1009 dětí (tedy 9 párů dvojčat). Prozatím statistiku počtů vedou kluci nad holkama. Tak jako v loňském roce patří mezi nejoblíbenější jména dětí Jan, Filip a Tomáš, u holčiček pak Terezka, Adélka a Anička.

Každoročně se v místní nemocnici uskuteční kolem 1300 až 1400 porodů (r. 2010 - 1431 porodů, r. 2011 - 1381 porodů, r. 2012 - 1371 porodů, r. 2013 - 1300 porodů). Nejvíce rodí maminky z okresu Havlíčkův Brod, dále okresy Žďár nad Sázavou, Jihlava, Kutná Hora, Pelhřimov, Chrudim, Praha, Kolín, Pardubice a Tábor. Každoročně přijede i několik maminek ze Slovenska. V loňském roce jich bylo celkem sedm.

Kromě komplexní medicínské a ošetřovatelské péče nabízí porodnice pacientkám a rodičkám příjemné prostředí, možnost využít nadstandardní pokoje, celou škálu relaxačních porodních pomůcek, aromaterapii, porody do vody, samozřejmostí je možnost přítomnosti blízké osoby u porodu.

Autor / zdroj: -cra- / Mgr. Petra Černo

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Stavební práce na silnici mezi Jihlavou a Pelhřimovem se blíží ke konci

Obě části letos modernizované krajské silnice II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem jsou v tuto chvíli už průjezdné pro veškerou dopravu.

Post

Cestující městskou dopravou v Třebíči mohou využít novou aplikaci

Město Třebíč nechalo zpracovat mobilní aplikaci MAD Třebíč, určenou pro vizualizaci poloh vozidel veřejné dopravy, aktuální odjezdy, zpoždění, výluky

Post

Vysočina potvrdila, že ve Varnsdorfu neumí

Vysočina v pátém kole nového ligového ročníku utrpěla první porážku. A příliš nepřekvapí, že se tak stalo na neoblíbeném stadiónu FK Varnsdorf.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA