AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
23.8.2016

V Pelhřimově mohou těhotné maminky cvičit pod dohledem odborníků

PELHŘIMOV

Gynekologicko-porodnické oddělení Nemocnice Pelhřimov připravilo pro budoucí maminky novinku v podobě cvičení pro těhotné od ukončeného 12. týdne těhotenství. Od září tak mohou zájemkyně cvičit jednou týdně pod dohledem odborníků na tuto problematiku. Cvičení pro těhotné pomůže připravit rodičky na zátěž při porodu i na dobu po něm a zároveň jim pomůže udržet si fyzickou, ale i psychickou pohodu.

Cvičení povede MUDr. Martina Ošeldová a porodní asistentka Irena Zápotočná a bude probíhat od 6. září 2016 každé úterý v tělocvičně rehabilitačního oddělení naší nemocnice. "Chceme tím rozšířit nabídku aktivit pro těhotné a zároveň jim dát šanci s námi v průběhu těhotenství probírat otázky pohybu a stravy, což je velice důležitá oblast pro zdraví matky i dítěte. Cvičení bude zaměřené na posilování svalů pánevního dna, hluboký stabilizační systém, na odstranění bolestí zad a žeber, nácvik dýchání a úlevových poloh,“ sdělila lékařka oddělení gynekologie a porodnice MUDr. Martina Ošeldová. Cvičení je v daný termín určeno maximálně pro sedm žen, aby bylo možné se každé  dostatečně věnovat. Dále je rozděleno do dvou skupin – pro těhotné do 30. týdne a od 30. týdne, neboť sestava cviků se různí právě podle délky těhotenství. Cviky nejsou obtížné, vždy je respektována a brána v potaz individualita každé ženy a  cvičení se přizpůsobuje ženám v různých stádiích těhotenství.

„Maminky si často stěžují na bolesti zad, otoky nohou, křečové žíly, větší únavu, dušnost a další problémy. S tím jim můžeme poradit a pomoci se udržet po celou dobu v kondici,“ upřesnila hlavní cíl zavedení hodin cvičení pro těhotné MUDr. Ošeldová. Zájemkyně se mohou hlásit buď prostřednictvím FB stránky Porodnice Pelhřimov nebo telefonicky. První cvičení začíná 6. Září od 16:00 hodin.

V pelhřimovské porodnici přijde ročně na svět šest stovek miminek. Porodnice nabízí velice příjemné, rodinné zázemí a klidnou atmosféru. Vybaveno je všemi možnými pomůckami pro porod, od balónů po porodní vanu.

Autor / zdroj: Mgr. Petra Černo

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Nemocniční lékárna v Pelhřimově má další výdejní místo

Nemocniční lékárna Nemocnice Pelhřimov rozšířila své služby o nové výdejní místo v hlavní lůžkové budově. Pacientům přináší lepší dostupnost, příjemné

Post

Silně ohrožení čolci se mají k světu. V Hajnicích za hřbitovem

Ocasatí obojživelníci – čolci obecní a horští, mimochodem velice citliví na čistou vodu, se právě teď přirozeně množí v důmyslně uměle vytvořených tůn

Post

Velikonoční tři body Jihlavy proti Třinci vyšlehal Klobása

Jihlava porazila Třinec stejně jako na podzim 2:1, udržela si stoprocentní jarní domácí bilanci a navýšila náskok na 3. příčku již na osm bodů.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA