17.8.2017

Vysočina ve Vyškově musela otáčet domácí vedení

VYŠKOV / JIHLAVA

Vysočina do MOL Cupu vstoupila velmi špatně, když už ve 2. minutě na půdě třetiligového Vyškova prohrávala 1:0. V dalších minutách však jihlavská sestava zabrala a dokráčela k přesvědčivému vítězství 1:4.

Favorizována Vysočina do utkání vstoupila katastrofálně. Už ve 2. minutě vstřelil úvodní branku zápasu domácí ofenzivní hráč Koudelka, který Česko reprezentuje v malé kopané a v ročníku 2012/13 působil v jihlavské juniorce – 1:0. Úpornou jihlavskou snahu o vyrovnání se podařilo dotáhnout ve 26. minutě, kdy skóroval Novotný. Stalo se tak po průnikové přihrávce po pravé straně na Závišku, který přetáhl centr na zadní tyč a Novotný prostřelil gólmana – 1:1. O deset minut později už hosté strhli vedení na svoji stranu, když se po rohovém kopu Novotný opřel do míče z hranice vápna a s odrazem od břevna zvýšil na 1:2.

Do druhé půle ve vyškovském dresu nastoupil exjihlavský levý bek Tomáš Josl. Za osm minut sledoval gólový počin FC Vysočina. Zrodil se po kombinaci na pravé straně, kdy Klíma nahrál Dvořákovi, ten mu patičkou narazil zpět a Klíma využil přečíslení k nahrávce na volného Štěpánka, který byl sám před brankářem a nedal mu šanci – 1:3. Skóre dal definitivní podobu devět minut před koncem Dvořák, kterého ve vápně našel z levého křídla Novotný – 1:4.

MFK Vyškov - FC Vysočina Jihlava 1:4 (1:2)

Branky: 2. Koudelka – 26. a 36. Novotný, 54. Štěpánek, 81. Dvořák
ŽK: 12. Praks, 84. Koudelka, 84. Josl – 87. Záviška
Rozhodčí: Dubravský – Horák, Lakomý
Diváci: 826

MFK Vyškov: Klimeš – Praks (46. Josl), Rapouch, Matocha (75. Studený), Koudelka, Lahodný, Dabić, Cvijović, Krejčí, Jeřábek, Novotný (46. Němeček)

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Pecháček, Tlustý, Rosa, Nový – Záviška, Vaculík (61. Hronek), Štěpánek, Novotný (84. Popović) - Dvořák, Klíma (71. Daníček)

Autor / zdroj: Miroslav Fuks / fcvysocina.cz