SPORT / Fotbal

Popis:
31.3.2018

Baník porazil Jihlavu a uchoval naději na záchranu

OSTRAVA / JIHLAVA

Už i Baník má první jarní výhru. Svěřenci Bohumila Páníka po bojovném představení vydřeli v těžkém utkání tři body proti Jihlavě a v bitvě o záchranu se zachytili stébla. O výhru 3:1 se zasadili svými góly Milan Baroš, Robert Hrubý a premiérovým zásahem v baníkovském dresu výsledek zpečetil Václav Procházka.

Kouč Páník tentokrát bez nemocného Dyjana Carlose de Azeveda vsadil na nejtradičnější rozestavení se čtyřmi záložníky a dvěma hroty a ukázalo se to jako trefa do černého. První poločas režírovali s chutí hrající domácí a byla pouze otázka času, kdy převaha zplodí první příležitosti. Ve 13. minutě ještě hlavičku Milana Baroše dokázala jihlavská obrana odklonit na roh, ve 20. minutě skvěle provedený kontr po finální přihrávce Martina Filla a bombě Tomáše Poznara zase zmařil Rakovan v jihlavské brance. Hned po rohu Martina Jiráska balon skotačil decimetry od brankové čáry, ale za ní se dostal až v 31. minutě.

Bouři nadšení vyvolala Barošova fotbalová paráda: perfektně si přilepil přihrávku Marka Hlinky, zbavil se rychlou kličkou na střed obránce a ještě rychlejší otočkou balon napálil do spodního rohu hostující brány.

Vzhledem k tomu, že první poločase probíhal zcela v ostravské režii, přinesl úvod druhé půle hořké procitnutí. Zničehonic se totiž po rohu na zadní tyči otevřel prostor pro nekrytého Popoviče, který míč trknul hlavou za Laštůvkova záda.

Baník na nějaký čas nemohl nabrat šťávu a v 70. minutě ho při vyložené šanci Klímy spasily dva bravurní zákroky Laštůvky a Fleišmana na brankové čáře. Jako by kritický okamžik v hráčích vybudil poslední zbytky sil. Závěr totiž baníkovci odjezdili na krev a nakonec shrábli sladkou odměnu. V 72. minutě se po Poznarově hlavičce nádherně z voleje trefil Hrubý a v 80. minutě propadl rohový kop Hrubého až na zadní tyč, kde ho dostrkal stehnem za čáru Procházka.

Když po nevybíravém Buchtově faulu zezadu na Baroše, hosté museli do desíti, bylo jasné, že domácí si body už nedají vzít. Do otevřené obrany mohl ještě dvakrát udeřit Dame Diop, ale své šance neproměnil.

FC Baník Ostrava - FC Vysočina Jihlava 3:1 (1:0)

Branky: 31. Baroš (Hlinka), 72. Hrubý (Poznar), 80. Procházka (Hrubý) - 50. Popovič
Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Arnošt
ŽK: Jirásek, Hrubý, Hlinka - Tlustý, Levin
ČK: 86. Buchta

FC Baník Ostrava: Laštůvka - Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman - Fillo, Hlinka, Hrubý, Jirásek (61. Granečný) - Poznar (76. Diop), Baroš (87. Stáňa)

FC Vysočina Jihlava: Rakovan – Vaculík, Tlustý, Buchta, Schumacher – Levin – Fulnek, Dvořák, Urblík (90. Mara), Holík (46. Popovič) – Klíma

Autor / zdroj: fcb.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Odneste starý dalekohled do zoo a pomozte zachránit kriticky ohrožené pěvce v Indonésii

Jedenáct českých a čtyři slovenské zoo se zapojily do kampaně EAZA Silent Forest na ochranu zpěvných ptáků v Indonésii. Pomoci můžete i vy.

Post

Jihlava přestřílela Kladno, ale doplatila na produktivitu

Dukla měla místy jasnou herní převahu, o čemž svědčí i počet střel - 33:18, jenže góly dávali Kladenští. V první desetiminutovce zápasu se stejně jak

Post

Jihlavská radnice seznámí veřejnost s plány pro městské nádraží

Jak by měl vypadat nový přestupní dopravní terminál v místě stávajícího městského vlakového nádraží, se bude moci veřejnost seznámit 25. dubna v 17 ho

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA