SPORT / Hokej

Popis:
17.12.2018

Valaši na svém ledě předvedli famózní obrat, odnesla jej Třebíč

VSETÍN / TŘEBÍČ

První třetina nedopadla ze vsetínského pohledu vůbec dobře. Třebíč do zápasu vletěla a v 9. minutě už vedla o tři branky. Valaši se pak hrnuli do ofenzivy, přesná střela se ne a ne objevit. V 34. minutě prolomil tuto smůlu Rob, čas Vsetína měl ale teprve přijít. Valaši totiž ve třetí třetině otočili třemi brankami skóre a přidávají osmé domácí vítězství v řadě.

První třetinu jako z hororu prožili hokejisté VHK Vsetín v duelu s Třebíčí. Během deseti minut totiž inkasovali tři góly a navrch přišli o zraněného obránce Tepera. Do zápasu přitom vlétli dobře a už po 17 sekundách měl po závaru před gólmanem Jekelem šanci Rác, po obkroužení branky ale nedokázal zasunout puk mezi tři tyče. O pár sekund později však fauloval Mikuš a Valachům začaly zlé časy. Oslabení sice přežili, těsně po jeho skončení ale napřáhl Čejka a jeho přízemní střelu usměrnil Radim Ferda mimo dosah vsetínského gólmana.

Než se domácí stihli vzpamatovat, inkasovali podruhé. Po dalších padesát třech sekundách totiž tečoval Lukáš Nedvídek šikovně ze vzduchu nahození Brože a nebohý Gába nestihl na přesnou teč zareagovat. Pro Gábu tím utkání skončilo, mezi tři tyče putoval Šelepněv. Ani jemu ale v úvodu zápasu štěstí nepřálo. Valaši se sice do soupeře zakousli, Třebíči ale stačil jediný rychlý protiútok a rázem to bylo 0:3. Špatně postavení domácí zcela zapomněli na Václava Čejku a jeho bomba z levého kruhu zapadla přesně k tyči. Po devíti minutách tak měli hosté výrazně nakročeno k nečekanému úspěchu. Zbytek třetiny se sice hrál na jednu branku, křečovitý domácí tlak ale nepřinesl gól ani větší šanci. A protože Valachům nepomohla ani jejich první přesilová hra, odcházeli do kabin s tříbrankovým mankem.

Dobývání třebíčského betonu pokračovalo i v dalším průběhu utkání. Hned po minutě hry nebezpečně dorážel Karafiátovu střelu Pitule, Jekel byl ale pozorný. Ve dvacáté čtvrté hodině mohl nejspíš definitivně rozhodnout Vágner, který po ojedinělém výpadu hostů zakončoval do prázdné brány. Šelepněv ale dokázal, že ve svatyni nezamrzl a bleskovým vykopnutím betonu zastavil puk mířící do sítě. Vsetín tak dál držel naději na bodový zisk... a dál marně dobýval Jekelovu branku. Těsně před polovinou zápasu mu ovšem zatrnulo. Dva fauly v rychlém sledu nabídly Třebíči dlouhou přesilovku pět na tři. Čtvrtá branka však do domácí sítě nepadla, hosté totiž dvojnásobnou početní výhodu nesehráli dobře.

V pětatřicáté minutě si přesilovku zahrál Vsetín a Lapač si mohl poprvé zakřičet gól. Obléhání svatyně zakončil kanonýr Luboš Rob, který sice pálil ze značného úhlu, svou křížnou střelu ale umístil přesně k tyči. O chvíli později hrál Vsetín v přesilovce znovu, další branky se ale nedočkal, Mikušova dělovka od modré se totiž pouze otřela o tyč. Přes drtivou převahu (poměr střel 17:2) tak Vsetín po druhé třetině trápilo manko dvou gólů.

Štěstěna je však vrtkavá, o čemž se ve třetí dvacetiminutovce názorně přesvědčili i Třebíčští. Třetí třetina se totiž změnila v hostující noční můru. V jejím úvodu přitom přežili oslabení tří proti čtyřem i tří proti pěti a zdálo se, že bodový zisk jim nemůže uniknout. Ve čtyřicáté sedmé minutě ale výborný Jonák dokonale načasoval přihrávku zpoza brána a na brankovišti číhající Radim Kucharczykpohotově poslal puk do sítě.

Kontaktní branka Vsetín nakopla a tlak Valachů ještě vzrostl. Pomohla jim k tomu i série Třebíčských vyloučení. Jednu z početních výhod Vsetínští těsně před polovinou třetí periody potrestali. Přísně vyloučený Kusko jen přihlížel rychlé kombinaci Vsetínských, na jejímž konci uklidil Ondřej Kopta puk zblízka do brány a na Lapači bylo srovnáno.

Hosté si vzali oddechový čas i po něm ale pokračoval výrazný vsetínský nápor. Ten vyvrcholil necelé čtyři minuty před koncem. Ondřej Slováček zakončil další domácí přesilovkou ranou od modré, která zapadla do levého horního růžku Jekelovy brány. Obrat byl dokonán. Hosté vrhli všechny síly do útoku a v závěru si vyzkoušeli i hru bez gólmana, k vážnějšímu ohrožení vsetínské branky se ale nedostali. Přes skvěle rozehraný zápas tak Horácká Slavia opouští Lapač s prázdnou, bojovní Vsetínští nakonec prorazili třebíčský val a slaví výhru 4:3.

VHK ROBE Vsetín - SK Horácká Slavia Třebíč 4:3 (0:3, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 34. Rob (Pechanec, Jonák), 47. Kucharczyk (Jonák), 50. Kopta (Rác, Kucharczyk), 57. Slováček (Jonák) – 3. Ferda (V. Čejka, Mlynář), 4. Nedvídek (Vl. Brož, Szathmáry), 9. V. Čejka (Raška)
Rozhodčí: Dědek, Kika – Poruba, Rožánek
Vyloučení: 6:11 + Pitule (VSE) a Kusko (TRE) oba 10min.
Využití: 3:0
Diváci: 2380

VHK ROBE Vsetín: Gába (4. Šelepněv) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Rudl, Holomek, Jenáček – Rác, Pitule, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Vávra – Hořanský, Šilhavý, Klímek

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Vl. Brož, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, Furch, Bilčík – Vodný, Raška, P. Kratochvíl – Kusko, Nedvídek, Süss – M. Novák, Mlynář, Ferda – Malec, Tadeáš Král, Paták

Autor / zdroj: Helena Hegeďová / hc-vsetin.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Výstava přibližuje historii skautingu v Havlíčkově Brodě a okolí

Do 1. září můžete v Muzeu Vysočiny Havlíčkův Brod zhlédnout výstavu ke stému výročí brodského skautingu.

Post

Vysočina veze z Karviné nadějný výsledek

První barážové utkání dopadlo lépe pro svěřence Františka Straky. V prvním poločase vstřelili dva góly, po změně stran jednou inkasovali. Nedělní odve

Post

Nemocniční lékárna v Pelhřimově má další výdejní místo

Nemocniční lékárna Nemocnice Pelhřimov rozšířila své služby o nové výdejní místo v hlavní lůžkové budově. Pacientům přináší lepší dostupnost, příjemné

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA