SPORT / Hokej

Popis:
24.1.2019

Jihlava potvrdila roli favorita a porazila Kadaň

KADAŇ / JIHLAVA

Trhači dlouho drželi s prvním týmem Chance ligy krok. Na úvodní branku rychle zareagoval Michael Foltýn. Ve druhé části pak dvojnásobnou přesilovou hru využil František Wágner, který vyrovnával na 2:2. A domácí útočník mohl otočit skóre, ale neproměnil trestné střílení. Ve druhé polovině zápasu už přidávala branky pouze Dukla. Nejdříve hosté využili dvojnásobnou přesilovou hru, poté sedm vteřin před koncem přidali čtvrtou branku a ve třetí části upravili na konečných 2:5.

První třetinu zahájili lépe hosté z Jihlavy, ale jejich pokusy končili v moci domácího brankáře Štěpána Lukeše. Ve třetí minutě si domácí nerozuměli při střídání, za což je odměnil hlavní rozhodčí menším trestem. Nejvíce pokusů na vstřelení branky měl pro domácí publikum známý Jan Holý, jehož střely od modré čáry likvidovala obrana Trhačů, kterou vedl Štěpán Lukeš. Domácí první oslabení zvládli bez úhony, ale netrvalo tomu dlouho a přišlo druhé vyloučení domácích Trhačů. Jaroslav Kůs si pomohl v souboji háčkem, čehož si hlavní sudí všiml. Stejně tak, jako tomu bylo v první přesilové hře, měl nejvíce pokusů Jan Holý, který napálil kotouč na Lukeše, před kterým vznikla nepřehledná situace, ve které zkoušel štěstí Nicolas Werbik a Miha Stebih, které ještě Lukeš vychytal, ale na důrazného ex-kadaňského Lukáše Klímu byl již krátký - 0:1. Ovšem jihlavská radost trvala třiašedesát vteřin. Michael Foltýn na modré čáře napřáhl ke střele a rozvlnil síť za Brožem. Na této brance se podílel i odchovanec kadaňského hokeje Marek Konášek, který si ihned v prvním startu za A-tým připsal první bod - 1:1. Poté následovali šance na obou stranách, a také první přesilová hra Trhačů, která se jim vůbec nepovedla. Nicolas Werbikvyužil ve středním pásmu nepřesnou rozehrávku domácích a ujížděl sám na Lukeše, který se po jeho dělovce do pravého růžku branky jen poohlídl - 1:2.

Jihlava si svou aktivitu přenesla i do druhé třetiny a domácím trenérům nezbývalo nic jiného, než si vzít oddechový čas, po kterém se hra začínala vyrovnávat. Trhačům byla nabídnuta přesilová hra, ve které se hosté provinili útočným faulem, a tak výhoda byla dvojnásobná. Domácí rozjeli přesilovkový kolotoč, na jehož konci byla střela Františka Wágnera, který střelou z mezikruží vyrovnal stav utkání - 2:2.Přesilová hra domácích však pokračovala, ale do největší šance se dostal hostující Hrníčko, který ujel domácím obráncům a nastřelil spojnici Lukešovi brány. Následovalo hákování Daniela Nováka, ale Jihlava tento faul potrestat nedokázala. Ke konci oslabení ujel jeden z trhačských útočníků do samostatného úniku, který za cenu trestného střílení zastavil David Kajínek. K trestnému střílení se postavil František Wágner, jehož střelu na vyrážečku Brož vychytal. Následovala velká šance domácích, konkrétně Jaroslava Kůse, který z levého kruhu nastřelil tyčku za zády Jana Brože. Hra se přesunula do rohu v útočném pásmu hostí, kde bylo k vidění několik osobních soubojů, za které Trhače odměnil hlavní rozhodčí dvěma menšími tresty. Kadaňská obrana skoro minutu a půl vzdorovala hostující převaze. Tento vzdor vyřešil Jan Holý, který našel v pravém kruhu osamoceného Lukáše Klímu,jehož střelu si smolně srazil Lukeš za svá záda - 2:3. Dlouho to vypadalo, že tento stav bude platit i na začátku třetí třetiny, jenže devět vteřin před koncem druhé části napřáhl na modré čáře Jan Holý, tuto střelu Lukeš vyrazil pouze na hůl Nicolase Werbika, který jen zasunul kotouč do odkryté části domácí klece - 2:4.

Hostující převaha se ukázala hlavně v poslední části hry. Domácí ztratili ve středním pásmu puk a Dukla se hnala do přečíslení dva na jednoho. Josef Skořepa to vzal na sebe a střelou na bližší tyč zvýšil - 2:5. Hosté si i nadále vytvářeli skvělým pohybem více příležitostí, z čehož nejvíce těžil Lukáš Klíma, který z dobré palebné pozice trefil masku Štěpána Lukeše. Následovala šance Trhačů, do které se dostal autor první branky Michael Foltýn, jenže tentokrát jeho střela mířila mimo Brožovu klec. Jihlavský tlak nadále pokračoval, ale dobrý výkon Štěpána Lukeše vše zastavil. V poslední minutě bylo k vidění ještě vyloučení Jihlavské Dukly, čehož Trhači za dvaadvacet vteřin nedokázali využít.

SK Trhači Kadaň - HC Dukla Jihlava 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Foltýn (Tupý, Konášek), 28. Wágner (Novák, Šulek) – 9. Klíma (Štebih, Werbik), 19. Werbik, 37. Klíma (Holý), 40. Werbik (Holý, Čachotský), 45. Skořepa (Anděl)
Rozhodčí: Cabák, Pilný - Tvrdík, Šimán
Vyloučení: 5:4
Využití: 1:2
V oslabení: 0:1
Diváci: 290

SK Trhači Kadaň: Lukeš – Novák, Eliáš, Uřídil, Hajič, Foltýn, Šefl, Popela – J. Svoboda, Kůs, Wágner – Šulek, Rindoš, Maršoun – Konášek, Tupý, Homer – Zabloudil, Kanický

HC Dukla Jihlava: Brož – Holý, Půža, Matějíček, Kajínek, Štebih, Štindl, Černohorský, Váňa – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Werbik, Čachotský – Klíma, Osmík, Hrníčko – Juda, Vála

Autor / zdroj: Stanislav Jiskra / skkadan.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Návrhy na investice v Třebíči mohou lidé podávat do konce června

Víte o nějaké místě v Třebíči, které by si zasloužilo investici? Máte nějaký nápad, který zlepší prostředí v našem městě? Chcete se zasloužit o zkrášl

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Post

Jihlavská střední škola průmyslová, technická a automobilní bude mít nové ruční dílny a učebny

Už příští rok projde část areálu Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava na Polenské ulici dílčími stavebními úpravami.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě