SPORT / Hokej

Popis:
23.3.2019

Kladno vyhrálo v Jihlavě a jde do baráže o extraligu

JIHLAVA / KLADNO

Dukla nechtěla rozhodně končit sérii a v polovině 10. minuty otevřela skóre zásluhou Tomáše Harkabuse. Kladno však za minutu srovnalo a, podobně jako Jihlava ve čtvrtém semifinálovém utkání, otočila skóre ještě v první dvacetiminutovce. Ve druhé třetině navíc Rytíři odskočili na dvě branky náskoku. Dukla se ale odmítla vzdát, po 22 sekundách třetí třetiny snížil Josef Skořepa. Přes enormní tlak ale hosté přidali čtvrtý gól a Jihlava se již na nic nezmohla.

Do pátého utkání vstoupila Jihlava s několika změnami v sestavě. Mimo hru se ocitl útočník Vlastmil Dostálek, do první formace přibyl Dominik Hrníčko na úkor Lukáše Anděla, který spadl do druhé formace k Tomáši Čachotskému. Dukla si byla vědoma toho, že nad ní visí hrozba vyřazení a do utkání se pořádně z úvodu opřela. V polovině třetí minuty si do rozestoupené kladenské obrany najel Martin Osmík, leč z bekhendu na Cikánka nevyzrál. Na druhé straně za Kladno odpovídal další vážnou šancí Strnad, když se dostal po přihrávce Vampoly za obranu, Honzík ale taktéž svůj tým podržel. Aktivita Jihlavy byla po zásluze odměněna v čase 9:31. Po zakázaném uvolnění Kladna přišlo vyhrané buly od Tomáše Čachotského a přesun kotouče mezi kruhy na Tomáše Harkabuse. Harkabus na nic nečekal a tvrdou střelou pod víko odpálil radost domácích fanoušků na zimním stadionu. Fanoušci si ale rozhodně přáli, aby Dukla udržela vedení déle než šedesát sekund. Přesně takový časový úsek totiž uběhl, aby se skóre měnilo podruhé. Kajínek ztratil ve středním pásmu stabilitu, čehož využil Vampola a šel do otevřené obrany. Jeho střelu z levého kruhu vykopl betonem Honzík, domácího gólmana nepřekonal z dorážky ani Kubík, povedlo se to až třetímu v pořadí, kterým byl Antonín Melka. Jihlavu to dostalo do útlumu, navíc se musela bránit po vyloučení Anděla za podrážení. Na konci 17. minuty vyděsil diváky svým nedorozuměním Honzík s jedním z obránců, když oba hráli rukou vysoký kotouč ze vzduchu a odehráli jej přímo na hůl Redlicha, který ale netrefil prázdnou branku. Přesto se Kladno prosadilo v první dvacetiminutovce ještě jednou. Prohraný souboj u domácího mantinelu přišel pro Jihlavu draho, neboť si puk vyměnil Říha s Jakubem Strnadem, který v čase 17:52 poslal Poldi do vedení.

Ve druhé třetině se dlouho čekalo na větší moment či vzrušení. Hrál se vyrovnaný hokej, Kladno se nedostávalo samo pod tlak, naopak Jihlavě se nedařilo, vytvořit si brankové příležitosti. Největší přišla paradoxně během oslabení, když do brejku 2 na 1 ujeli Čachotský s Harkabusem a druhý jmenovaný měl z mezikruží ideální pozici na střelu, avšak mu nesedla a Cikánek stihl puk zachytit. Po ubránění Jiránkova oslabení ale přišly pro Duklu mnohem horší chvíle. Za zásah holí do Zajícova obličeje inkasoval Juraj Bezúch čtyři minuty a po 29 sekundách z přesilové hry to bylo o dvě branky. Souhra Plekance s Nashem, respektive výměna puku, skončila střelou právě Brandona Nashe přímo pod víko a Jihlava ztrácela už dvě branky. Druhá polovina třetiny se nesla ve znamení tří vyloučení, z čehož dvě přišly na straně Kladna. Jenže ani Melkovo sekání, ani Říhovo vražení na hrazení, domácí v gól nepřetavili, navíc se v závěru museli bránit po Klímově nedovoleném bránění.

Třetí třetinu ale Dukla zahájila nejlépe, jak mohla. Po 22 sekundách využil Pekrovy přihrávky na levý kruh Josef Skořepa a dělovkou probudil stadion. Jihlava se dostala do ohromného laufu, který mocně podpořil domácí kotel. Navíc po třech minutách přišlo vyloučení Nashe a Jihlava mohla srovnat, početní výhoda ale nebyla moc povedená. Za nevyužití početní výhody ale přišel krutý trest. Na začátku 47. minuty sudí odpískali zakázané uvolnění domácím a Kladno se dostalo zadarmo do útočného pásma. Jihlava sice vyhrála buly, jenže napadající Plekanec obral o puk protihráče, sklepl na Jaromíra Jágra, který se štěstím prostřelil Honzíka a dal hostům po zbytek zápasu velké uklidnění. Domácím se nedala vůbec upřít bojovnost, Holý na konci 51. minuty těžil z přihrávky Zemana a mířil přesně k levé tyči, Cikánek ale ukázal, že se dostane s betony všude a zabránil snížení. Dukle nepomohla ani přesilová hra po dvou vyloučených na straně Kladna, kdy měla 36 sekund přesilovky 4 na 3. A když už se dostal puk před prázdnou branku, jako to měl pět minut před koncem Josef Skořepa, tak mu nebylo souzeno kotouč do branky dorazit. Ani závěrečná hra v šesti domácím nepomohla a po závěrečné siréně bylo jasné, že Dukle sezona končí. S Kladnem prohrála i pátý zápas poměrem 2:4, celkově pak 1:4 na zápasy a do baráže se tento rok nepodívá.

HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Harkabus (Čachotský), 41. Skořepa (Pekr, Hrníčko) – 11. Melka (Kubík, Vampola), 18. Strnad (Říha), 31. Nash (Plekanec, Vampola), 47. Jágr (Plekanec)
Rozhodčí: Zubzanda, Kubičík – Hejl, Podrazil
Vyloučení: 7:5, navíc Říha (KLA) 10 min. OT
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0
Diváci: 5634

HC Dukla Jihlava: Honzík – Pohl, Štebih, Matějíček, Kajínek, Holý, Suchánek, Půža – Pekr, Skořepa, Hrníčko – Anděl, Čachotský, Harkabus – Bezúch, Zeman, Jiránek – Osmík, Hlinka, Klíma

Rytíři Kladno: Cikánek – Kehar, Říha, Zajíc, Nash, Hořava, Lakos, Hajný – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Svedlund – Kružík, Kaut, Kubík

Autor / zdroj: Tomáš Kalas / hcdukla.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Návrhy na investice v Třebíči mohou lidé podávat do konce června

Víte o nějaké místě v Třebíči, které by si zasloužilo investici? Máte nějaký nápad, který zlepší prostředí v našem městě? Chcete se zasloužit o zkrášl

Post

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Post

Jihlavská střední škola průmyslová, technická a automobilní bude mít nové ruční dílny a učebny

Už příští rok projde část areálu Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava na Polenské ulici dílčími stavebními úpravami.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě