SPORT / Sport

Popis: Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal.
Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal.
25.1.2020

Mladí atleti trénovali na multifunkčním hřišti americký fotbal

PELHŘIMOV

Multifunkční hřiště u Základní školy Osvobození v Pelhřimově je využíváno i v zimě, a to trochu netradičně. Ve čtvrtek 23. ledna tu totiž Liga atletů Pelhřimov (LAP) pořádala nábor a zároveň jakýsi zahajovací trénink pro mladé hráče amerického fotbalu.

Děti z našeho oddílu dorůstají, jejich schopnosti se rozvíjejí a chtějí kromě individuálního sportu dělat i kolektivní. Začal je bavit americký fotbal, uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet,“ prozradil důvod zajímavé akce trenér LAP Marcel Brož.

Spolupracujeme s jihlavským týmem Vysočina Gladiators a možná bychom mohli fungovat jako jakási jejich „líheň“. Oni v současné době nehrají kategorii pod 15 let, kterou my bychom rádi do budoucna obsadili,“ vysvětlil.

Že zájem o americký fotbal ze strany aktérů prvního tréninku je opravdu seriózní, o tom svědčila i účast konzultantky z USA Amy Boswell (na prvním snímku vpravo), díky které si děti si při tréninku mimo jiné mohly nenásilnou formou  procvičit angličtinu.

Liga atletů Pelhřimov žije i jinak velmi aktivně. Za zmínku určitě stojí třeba to, že volí ze svých řad Sportovce roku LAP (držitelkou tohoto titulu za loňský rok je Zlata Vratišovská) a od letošního ledna vydává vlastní časopis.

Autor / zdroj: Andrea Unterfrancová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kraj Vysočina do konce roku požádá o navýšení dotací na kotlíky

V maximální snaze o uspokojení všech žadatelů o kotlíkové dotace, kteří podali žádost o dotaci v rámci poslední třetí výzvy, realizuje Kraj Vysočina v

Post

Uvolňování opatření se týká i porodnice v Havlíčkově Brodě

V souvislosti s uvolňováním některých opatření rozhodlo vedení Nemocnice Havlíčkův Brod, že od 30.11.2020 mohou tatínci/partneři být přítomni u porodu

Post

Severozápadní obchvat Velké Bíteše by mohl být hotový na podzim 2022

Kraj Vysočina vybírá dodavatele stavebních prací na realizaci severozápadního obchvatu Velké Bíteše na Žďársku.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě