MAGAZÍN / Gastronomie

Popis:
5.6.2020

Těstoviny s lososem

Dnes jsme pro vás připravili výborného zapečeného lososa s těstovinami a švýcarským sýrem.

Ingredience

300g těstovin
750ml plnotučného mléka
120g másla + na vymazání zapékací formy
50g hladké mouky
250g uzeného lososa, nakrájeného na proužky
250g sýra Gruyere, lze nahradit ementálem
75g strouhaného parmezánu
3 lžíce strouhanky
muškátový oříšek
směs koření Slezská uzenka
mletý černý pepř
sůl

Postup přípravy

Předehřejte si troubu na 180C - 200 °C. Vymažte si zapékací formu trochou másla a v malém kastrůlku pomalu přiveďte mléko do varu.

Mezitím si udělejte bešamel - v hrnci s dvojitým dnem si při nízké teplotě roztopte půlku másla. Vmíchejte vařečkou mouku a za stálého míchání smažte do zlatova, ne až do hnědá.

Stáhněte hrnec ze sporáku a přidávejte po lžičkách horké mléko, dokud se směs nespojí a omáčka není hladká. Osolte, opepřete a přidejte směs koření Slezská uzenka a nastrouhaný muškátový oříšek. Vraťte hrnec zpět na sporák a pomalu za stálého míchání zahřívejte k varu.

Ve slané vodě si uvařte těstoviny (nejlepší druh těstovin pro toto jídlo jsou farfalle tedy motýlci, ale použít můžete jakékoliv těstoviny, které máte po ruce) a na menší kousky nakrájejte zbývající máslo. Sceďte těstoviny a vmíchejte půlku nakrájeného másla.

Do připravené vymazané zapékací formy dejte na dno 2-3 lžíce bešamelové omáčky, zakryjte třetinou těstovin, poté polovinou lososa a půlkou sýra Gruyere. Vše zasypte troškou parmezánu a strouhanky. Dále pokračujete rozetřením více bešamelu, druhou třetinou těstovin, zbytkem lososa a sýru Gruyere. Přikryjte zbytkem těstovin, které potřete zbývající bešamelovou omáčkou. Zasypte zbývajícím parmezánem smíchaným se strouhankou a zbývajícími kousky másla.

Pečte 20 - 30 minut nebo až se na povrchu vytvoří zlatá krusta. Po vyndání z trouby nechte 2-3 minuty zchladnout, než budete jídlo podávat.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kraj Vysočina do konce roku požádá o navýšení dotací na kotlíky

V maximální snaze o uspokojení všech žadatelů o kotlíkové dotace, kteří podali žádost o dotaci v rámci poslední třetí výzvy, realizuje Kraj Vysočina v

Post

Uvolňování opatření se týká i porodnice v Havlíčkově Brodě

V souvislosti s uvolňováním některých opatření rozhodlo vedení Nemocnice Havlíčkův Brod, že od 30.11.2020 mohou tatínci/partneři být přítomni u porodu

Post

Severozápadní obchvat Velké Bíteše by mohl být hotový na podzim 2022

Kraj Vysočina vybírá dodavatele stavebních prací na realizaci severozápadního obchvatu Velké Bíteše na Žďársku.

PARTNEŘI

www.wwwdesign.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě