AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

V Nemocnici AGEL Přerov se v prvním pololetí roku 2022 narodilo 361 dětí. Nejplodnějším měsícem byl duben.
 
Autor / zdroj foto: Adam Knesl

Přerov

Adam, Jakub, Mikuláš, Tomáš, Roland, Mateo, Natálie, Sára, Nela nebo Dior. To jsou jména některých ze 361 dětí, které přišly v prvním pololetí letošního roku na svět v Nemocnici AGEL Přerov. Z hlediska pohlaví dominovali chlapci v počtu 190, novorozených děvčátek pak bylo 171.

Nejplodnějším měsícem byl zatím v přerovské nemocnici měsíc duben s 68 porody. Nejméně práce měli zdravotníci naopak v květnu, kdy do porodních knih zaevidovali jen 54 narozených dětí. Největší miminko vážilo 4 856 gramů, nejmenší pak pouze 1 646 gramů.

Rodiče volili pro své ratolesti především tradiční česká jména. „Mezi jmény pro holčičky vítězila Natálie dále pak Eliška, Sofie, Laura a Sára. Chlapcům rodiče nejčastěji vybírali jména jako Adam, Jakub, Vojtěch, Jan a Samuel,“ prozradila Mgr. Radmila Šimoníková, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Nouze ale nebyla ani o několik méně obvyklých jmen. V Nemocnici AGEL Přerov přišel na svět například malý Giovanni, Ilan, Lucas, Roland, z holčiček pak Koleta, Letty, Lia, Noemi, Enola nebo Dior.

Porodnice Nemocnice AGEL Přerov nabízí budoucím maminkám uzavřené porodní boxy kompletně vybavené pro péči o rodičku a narozené dítě, které poskytují rodičce i jejímu partnerovi maximální soukromí. Maminky mají během porodu k dispozici rehabilitační balony, žebřiny, lano, vak, žíněnku, stoličku, sprchu, křeslo, rádio s CD přehrávačem či aromalampu. Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí. Nemocnice zároveň organizuje předporodní kurzy a intenzivně podporuje kojení.

Autor / zdroj: Adam Knesl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.