EKONOMIKA / Bydlení

Kraj Vysočina do konce roku požádá o navýšení dotací na kotlíky
 
Autor / zdroj foto: Depositphotos

Kraj Vysočina

V maximální snaze o uspokojení všech žadatelů o kotlíkové dotace, kteří podali žádost o dotaci v rámci poslední třetí výzvy v řádném termínu do 13. 11. 2020, realizuje Kraj Vysočina všechny kroky k zajištění financování těchto projektů. Do konce roku proto na ministerstvo životního prostředí odejde žádost o poskytnutí dalších finančních prostředků, které by měly pokrýt žádosti o dotace podané od září do listopadu 2020.

Podle informací Hany Hajnové, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje jde o 253 prozatím nekrytých žádostí.
 
Kraj Vysočina využije v rámci III. kola kotlíkových dotací k přerozdělení i peníze, které zbyly z předchozích výzev.

V rámci III. výzvy získal Kraj Vysočina celkem 331 miliónů korun, které mají pokrýt výměnu 3178 starých kotlů, v rámci procesu schvalování postupně předkládaných žádostí došlo už v březnu 2020 k prvnímu navýšení alokace o 94 miliónů korun, nyní Kraj Vysočina žádá podruhé. „Opakovanou výzvou k navýšení celkových dotací se podařilo Kraji Vysočina navýšit původní přidělenou alokaci o celou jednu třetinu,“ uvedla Hana Hajnová.

O dalším navýšení dotace pro Kraj Vysočina k přerozdělení mezi žadatele o kotlíkovou dotaci rozhodne ministerstvo životního prostřední pravděpodobně na jaře příštího roku. Okamžitě poté bude zahájen administrativní proces uzavření smluv s desítkami dalších žadatelů. 

Autor / zdroj: Iveta Fryšová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.