KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Přírodní koupací biotop Jemnice.
Přírodní koupací biotop Jemnice nabízí možnost koupání v čisté vodě bez chemie
Přírodní koupací biotop Jemnice. 
Autor / zdroj foto: Přírodní koupací biotop Jemnice

Přírodní koupací biotop Jemnice / Jemnice

Přírodní koupací biotop Jemnice nabízí možnost koupání v čisté vodě bez chemie. Děti se mohou vyřádit na tobogánu. Další z atrakcí je vodní hřib nebo malá klouzačka ve tvaru slona. V areálu je k dispozici také občerstvení, toalety a převlékárny.

Přírodnímu koupališti se běžně říká také biotop. Rozdíl mezi ním a klasickým koupalištěm je v tom, že se snaží o zachování biologické rovnováhy ve vodě. Jeho základ tvoří přírodní systém, který využívá k čištění vody rostliny. Jedná se o mikroorganismy a bakterie žijící ve štěrku a na kořenech vodních rostlin. Každý biotop má dvě části, a to část, ve které se lidé koupou, a část, kde se čistí voda. Žádné dezinfekční nebo chemické prostředky tak nejsou potřeba. Voda je tím pádem vhodná i pro alergiky.

Výhodou přírodních koupališť je také to, že jejich údržba je levnější než u chemicky udržovaných bazénů. Zároveň se díky biologickému způsobu čištění šetří voda, jelikož ta se doplňuje jen minimálně. V neposlední řadě působí v okolní krajině přírodní biotop mnohem přirozeněji než jeho betonový kolega. Dále díky menší potřebě doplňovat neustále vodu a jinak fungující cirkulaci vody, by mělo dojít ke zvýšení průměrné teploty zhruba o dva stupně Celsia.

Více informací včetně popisu všech atrakcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Přírodního koupacího biotopu Jemnice.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.