KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Telčské muzeum láká na pět metrů dlouhý betlém manželů Vostrých či model města z roku 1895
 
Autor / zdroj foto: Muzeum Vysočiny Jihlava – Telč

Muzeum Vysočiny Jihlava – Telč / Telč

Muzeum Vysočiny Jihlava – Telč dokumentuje vývoj města v průběhu staletí. Zvláštností telčského muzea je africká sbírka manželů Foitových. Cizokrajné předměty z cest do Afriky jsou vystaveny společně se sochařskými pracemi sochaře F. V. Foita.

Telčské muzeum vzniklo v roce 1896 a jeho činnost od počátků řídil Muzejní spolek. V současné době sídlí tato pobočka Muzea Vysočiny Jihlava v prvním patře jihozápadního křídla Státního zámku v Telči.

V úvodu expozice jsou vystaveny předměty, které zachycují život ve městě. Jsou to předměty patřící řemeslným cechům, církvi, ale i veduty města a popravčí meč. Historické centrum města Telče je možné si prohlédnout na modelu z roku 1895, který je vyrobený ze dřeva a papíru. Rovněž si můžete prohlédnout i unikátní více než pět metrů dlouhý betlém manželů Vostrých, který je vyroben převážně z kašírovaného papíru.


Muzeum Vysočiny Jihlava, zřizované Krajem Vysočina, sídlí ve třech historických budovách na Masarykově náměstí. Se svými pobočkami v Telči, Třešti a hradem Roštejnem je největším muzeem v kraji.

Shromažďuje, spravuje, odborně využívá a zpřístupňuje přírodovědné a historické sbírky, převážně z regionu. Vedle vlastní vědeckovýzkumné činnosti organizuje odborné konference a semináře a zajišťuje služby pro veřejnost v odborné muzejní knihovně. Vedle dlouhodobých expozic muzeum pořádá ročně přibližně 10 až 15 tématických výstav a řadu dalších kulturních a společenských akcí, vydává periodické i neperiodické publikace a organizuje odborné konference a semináře.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.