AKTUÁLNĚ / Politika

Krajským předsedou STAN Vysočina zůstává Lukáš Vlček. Doplní ho nově tři místopředsedové
Zleva Radek Hošek, Pavel Pacal, Lukáš Vlček a Pavel Hájek. 
Autor / zdroj foto: Jana Kudrhaltová

Kraj Vysočina

Starostové a nezávislí z Vysočiny si zvolili nové vedení. STAN Vysočina i nadále povede poslanec Lukáš Vlček spolu místopředsedy starostou Třebíče Pavlem Pacalem, zastupitelem Jihlavy Radkem Hoškem a krajským radním Pavlem Hájkem. A jaké jsou jeho plány do budoucna? „Budovat aktivní organizaci, která svým členům poskytuje kvalitní zázemí a servis,“ říká znovuzvolený předseda.

„Chceme dělat konkrétní politiku, ne populismus,“ dodává jednohlasně 1. místopředseda STAN Vysočina Pavel Pacal, který se tohoto hesla drží i coby oblíbený starosta Třebíče.

Starosty v následujících letech čeká i řada výzev. „Tou nejbližší jsou krajské volby, které chceme vyhrát,“ říká jednoznačně Lukáš Vlček. „Není to ale jen o volbách. Budeme se snažit také o aktivní zapojení veřejnosti. Máme v plánu různé přednášky, besedy a semináře,“ nastínil.

Jak pokračuje Pavel Pacal, veškeré činnosti budou směřovat k tomu, aby vysočinští Starostové veřejnost přesvědčili o tom, že to s rozvojem obcí a celého území myslí velmi dobře. „Dlouhodobě přispíváme k rozvoji našeho krásného kraje,“ podotýká.

To se daří i díky neustále se rozrůstající členské základně STAN Vysočina. „Máme mezi sebou celou řádku skvělých osobností se srdcem na pravém místě. Z toho mám velikou radost a je mi ctí, že se rozhodli nosit právě naše barvy,“ poděkoval krajský předseda.

„Jsem rád, že se naše krajská organizace dynamicky rozvíjí, a že se o politiku čím dál více zajímají i mladí. Ostatně důkazem toho je, že už i na Vysočině máme spolek Mladých starostů neboli mSTAN. Velmi mě těší i zájem veřejnosti posílit naše řady, a napomáhat tak šířit značku STAN do povědomí druhých,“ přidává se Pavel Pacal. „Každý, kdo má zájem pomoci rozvíjet a zlepšovat život kolem sebe a zároveň souzní s našimi hodnotami, je ve STANu vítán,“ dodává.

Krajský výbor hnutí na Vysočině pak doplňují starosta Moravských Budějovic Martin Ferdan, žďárská radní Karolína Kostečková, starosta Horní Cerekve Milan Kunst, starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos, zastupitel Chotěboře David Šafránek a Vojtěch Šoula, předseda vysočinské buňky mSTAN.

Autor / zdroj: Jana Kudrhaltová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.