Zpravodajství

304 656 korun pro Charitu. Muzikanti dětem pomohli již popatnácté
Žďár nad Sázavou
30 000 + 187 671 + 86 985 = 304 656 korun, které pomohou ve službě Osobní asistence Oblastní charity Žďár nad Sázavou. A to díky charitativnímu koncertu Muzikanti dětem.
Den melanomu opět odhalil závažná onemocnění kůže
Třebíč
Ve středu 24. května se v rámci evropského dne melanomu uskutečnila na kožním oddělení třebíčské nemocnice preventivní kontrola znamének. Příležitost nechat se preventivně vyšetřit si nenechalo ujít sto čtrnáct osob.
Poběží na dvě rozhledny. Pro dobrou věc
Humpolec
Rychle nebo pomalu, individuálně nebo s rodinou. Každý se může rozhodnout, jak se zapojit do prvního ročníku benefičního Běhu na dvě rozhledny, který se uskuteční 13. května 2023 v Humpolci.
Mladí pekaři se utkali v soutěži Pekař roku 2023 junior
Poslední březnové úterý a středu proběhl již 25. ročník soutěže Pekař roku v kategorii junior. Finále se zúčastnilo deset nejlepších studentů z potravinářských škol a učilišť z celé České republiky.
Krajským předsedou STAN Vysočina zůstává Lukáš Vlček. Doplní ho nově tři místopředsedové
Kraj Vysočina
Starostové a nezávislí z Vysočiny si zvolili nové vedení. STAN Vysočina i nadále povede poslanec Lukáš Vlček spolu místopředsedy starostou Třebíče Pavlem Pacalem, zastupitelem Jihlavy Radkem Hoškem a krajským radním Pavlem Hájkem. A jaké jsou jeho plány do budoucna?
Startuje 2. ročník výtvarné soutěže Auto pro Zdravotního klauna
Společnost Škoda Auto a nezisková organizace Zdravotní klaun zahajují druhý ročník kreativní soutěže Auto pro Zdravotního klauna, v jejímž rámci mohou děti navrhnout vzhled vozu Škoda Enyaq iV.
Novinka v Nemocnici Pelhřimov: Bezlepkový automat
Pelhřimov
Nemocnice Pelhřimov rozšířila nabídku občerstvení o zdravou stravu. Nově byl v prostoru chirurgických ambulancí instalován bezlepkový automat, který nabízí pokrmy a potraviny bez lepku, bez laktózy a bez cukru. Lidé si tak mohou vybrat z hotových jídel, zdravých svačin nebo dietních a proteinových tyčinek.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Za efektivní metodou ošetření patní ostruhy přijíždějí pacienti i z okolních regionů
Pelhřimov
Onemocnění ostruhy patní kosti je v současné době problém, který postihuje muže i ženy napříč věkovým spektrem. Radioterapeutické (onkologické) oddělení Nemocnice Pelhřimov má v péči přibližně 2 000 pacientů, kteří se s tímto onemocněním léčí.
Přeložka kabelů omezí dopravu ve třech ulicích Třebíče
Třebíč
Odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči informuje zejména řidiče o dopravních omezeních v ulicích města. V termínu od 23. ledna do 31. března budou prováděny výkopové práce a přeložky kabelového vedení nízkého napětí.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo