AKTUÁLNĚ / Krimi

Lesního dělníka na Bruntálsku vážně zranil padající strom
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: ZZS MSK

Heřmanovice

Při kácení stromu byl v pondělí na Bruntálsku vážně zraněn třicetiletý muž. Do katastru obce Heřmanovice vyjela pozemní posádka rychlá zdravotní pomoci a vzlétl vrtulník.

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pondělí 8. srpna ráno u vážného úrazu na Bruntálsku. Před osmou hodinou byli pracovníci krajského operačního střediska informováni o zranění pracovníka v lese. 

"Třicetiletý muž byl při kácení zasažen vzrostlým padajícím stromem, který jej srazil k zemi. Způsobil postiženému vícečetná poranění, včetně zranění páteře. Do obtížného terénu se k němu nejprve dostali pozemní záchranáři, pomocí palubního jeřábu byl k pacientovi rovněž vysazen lékař z vrtulníku. Tým provedl zajištění krčním límcem a pánevním pásem, zafixování do podtlakové matrace, zavedl dva žilní vstupy a zahájil podávání léků. Po šetrném vyzvednutí pacienta zajistili letečtí záchranáři jeho transport do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče lékařů tamního urgentního příjmu," informoval PhDr. Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

 

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.