VOLNÝ ČAS / Akce pro děti

Žerotínka se dočká nového hřiště
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Valašské Meziříčí

V areálu základní školy Žerotínova panuje v těchto dnech čilý stavební ruch. Valašskomeziříčská radnice zde zahájila opravu sportovního hřiště, které bude následně sloužit také široké veřejnosti.

Odstraněním původních povrchů a herních prvků začaly práce ve školním sportovním areálu. „Aktuálně zde probíhá terénní modelace a práce na montáži základových konstrukcí. Protože se jedná o kompletní rekonstrukci hřiště ZŠ Žerotínova, počítáme s náklady 19 milionů korun, které se nám podařilo soutěží oproti původnímu projektu snížit o celkem sedm milionů,“ neskrýval spokojenost starosta Robert Stržínek.

Stavební práce jsou plánovány do konce roku s tím, že příští rok na jaře si už nejen školáci zasportují na novém hřišti. „To se bude skládat z atletické dráhy, fotbalového hřiště pro malou kopanou a multifunkčního hřiště pro házenou, basketbal a volejbal. Samozřejmostí bude i zázemí pro atletické disciplíny, jakými jsou skok do dálky, vrh koulí a skok vysoký. Počítáme s tím, že dopoledne bude hřiště sloužit škole a v odpoledních hodinách našim sportovním klubům a oddílům včetně široké veřejnosti,“ navázal místostarosta Petr Nachtmann.

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.