AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Na Vysočině začalo očkování seniorů starších 80 let
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Kraj Vysočina

Pět nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina v pátek zahájilo očkování seniorů starších 80 let proti nemoci covid-19.  Na první termín nabídla každá z nemocnic 90 volných termínů.  

První vakcíny této skupině spoluobčanů byly aplikovány krátce před 7 hodinou ranní v Nemocnici Nové Město na Moravě a Pelhřimov. Na očkování se dostavili téměř všichni objednaní vč. náhradníků, vyočkováno tak bylo celkem připravených 456 dávek. Všechna očkování proběhla i díky profesionálnímu přístupu vakcinačních týmů v pořádku a bez komplikací. Seniorů z Vysočiny nad 80 let je v registračním systému evidováno zhruba 8600.

„Osobně jsem byl přítomen při zahájení očkování v centru Nemocnice Jihlava. Setkal jsem se se spokojenými seniory, kteří neskrývali radost z klidného průběhu očkování,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Tento týden nemocnice na Vysočině začaly postupně proočkovávat skupinu praktických lékařů, lékařů pro děti a dorost a stomatologů starších 65 let. Následovat budou další. Výjezdové týmy nemocnic už mají proočkovánu více než 1/3 domovů pro seniory.

Autor / zdroj: Jitka Svatošová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.