AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Očkovací centrum funguje sedm dní v týdnu
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Havlíčkův Brod

Očkovací centrum Nemocnice Havlíčkův Brod, které se nachází v budově onkologie, rozšířilo dny pro očkování. Aktuálně již funguje sedm dní v týdnu.

Největší skupinou, která se zde očkuje jsou senioři 80+.  "V týdnu od 1. do 7.3.2021 naočkujeme přes 400 zájemců, převážně z řad veřejnosti. Aktivní je též výjezdní očkovací tým, který očkuje přímo v domovech pro seniory a domovech s pečovatelskou službou. Rozšíření dnů pro očkování bylo možné s větší dodávkou vakcín. K dnešnímu dni naši zdravotníci naočkovali cca 5000 osob. S očkováním zdravotníků jsme začali 2.1.2021, s očkováním veřejnosti pak 22.1.2021," informovala Mgr. Petra Černo, tisková mluvčí Nemocnice Havlíčkův Brod. 

Nemocnice též zajišťuje od března 2020 odběrové místo na Rozkošské ulici pro testování na Covid-19, které je nepřetržitě v provozu. Denně testuje okolo 250 pacientů PCR testy nebo antigenními testy. Počty pozitivních výsledků aktuálně opět narůstají. Denně se pohybují kolem 100 nových případů. Taktéž počet hospitalizovaných pacientů s Covid-19 roste, přičemž jsou plně vytíženy kapacity oddělení ARO a interní JIP, kam jsou umístěni pacienti ve vážném stavu.

Více informací o očkovacím centru a očkování naleznete na stránkách nemocnice.

Autor / zdroj: Černo Petra

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.