Kraj Vysočina
Za tři týdny bude v Královéhradeckém kraji zahájena zimní olympiáda dětí a mládeže. Výpravu z Vysočiny povede při zahajovacím ceremoniálu, který se uskuteční v neděli 22. ledna 2023 na zimním stadionu v Hradci Králové, slavný hokejista a třebíčský rodák Patrik Eliáš. O medaile bude v zimních střediscích Špindlerův mlýn a Vrchlabí i na sportovištích v Nové Pace a Trutnově bojovat 82 mladých sportovců z Vysočiny za podpory 27 trenérů a tří vedoucích výprav.
Mladí sportovci z celé České republiky poměří své síly a zhodnotí intenzivní přípravu v celkem 10 sportech. Kraj Vysočina bude mít zastoupení ve většině olympijských disciplín s výjimkou běžeckého lyžování zrakově postižených a chlapecké kategorie v krasobruslení.
„V zimních sportech se nám obecně daří více než v těch letních, a proto věřím, že holky a kluci z Vysočiny zabojují na olympiádě o cenné kovy. Přeji našim sportovcům mnoho úspěchů, ale také spokojenosti s předvedenými výkony,“ popřál výpravě z Vysočiny radní Kraje Vysočina pro školství, mládež a sport Jan Břížďala.