KAM NA VÝLET / Cyklostezky, cyklotrasy a cyklodráhy

Pumptracková dráha ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě patří k největším pumptrackům v Česku.
Atraktivní adrenalinová trať je největším pumptrackem na Vysočině
Pumptracková dráha ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě patří k největším pumptrackům v Česku.  
Autor / zdroj foto: kr-vysocina.cz

Pumptrack ve Vysočina Areně / Nové Město na Moravě

Nejen milovníci adrenalinu, horských kol a BMX mohou užívat dráhu pumptracku ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě. Atraktivní adrenalinová trať je součástí cyklodestinace Novoměstsko a představuje největší pumptrack na Vysočině.

Výstavbou pumptracku se nejen rozšířila nabídka sportovní a volnočasové infrastruktury pro obyvatele ze spádové oblasti, ale také očekáváme zatraktivnění cyklodestinace Novoměstsko v konkurenci dalších areálů zaměřených na milovníky terénní cyklistiky, zejména pak v cílové skupině rodin s dětmi. Dotace Kraje Vysočina výrazně přispěje k rozvoji cestovního ruchu v tomto regionu,“ uvedla Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů. 

Pumptracková dráha ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě je určena nejen začínajícím, ale i pokročilým a zkušeným jezdcům, mohou ji využívat i odvážní in-linisté, jezdci na koloběžkách i odrážedlech. Provoz trasy je v případě příznivého počasí celoroční. Umístění tratě přímo v areálu Vysočina Areny (nad biatlonovou střelnicí) bylo zvoleno záměrně, v návaznosti na ostatní infrastrukturu a zázemí pro návštěvníky - parkoviště, sociální zařízení, půjčovna a servis kol, tzv. test centrum nebo občerstvení. 

Pumptracky najdete na Vysočině dále ještě na cyklostezce u Luk nad Jihlavou a delší trasou disponuje také Vilémov na Havlíčkobrodsku.

Autor / zdroj: kr-vysocina.cz

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.