KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Hasičské muzeum v Heralticích seznámí návštěvníky s historií hasičských tradic i jednotlivých exponátů. K vidění je i ruční stříkačka z roku 1920
 
Autor / zdroj foto: Hasičské muzeum Heraltice

Hasičské muzeum Heraltice / Heraltice

V Muzeu historické hasičské techniky v Heralticích můžete shlédnout videoprezentaci, která vás seznámí s historií Heraltic, hasičských tradic i jednotlivých exponátů. Po ní následuje prohlídka s poutavým výkladem.

Součástí sbírek muzea je primárně hasičská historická technika. Hlavní část sbírky je založena kolem historické ruční stříkačky z roku 1920, která patřila místním hasičům, od počátku také byly vystaveny bílé hasičské uniformy, historické požární vozidlo zakoupené před 25 lety od dobrovolných hasičů z Kostníků, přenosné stříkačky či malá vodní souprava. Vstupné je dobrovolné.


Z historie muzea
Muzeum historické hasičské techniky v Heralticích bylo vybudováno v zadní části tzv. Panského domu z konce 18. století. Tento dům postavili brtničtí páni na pozůstatcích bývalé tvrze ze 13. století. Nevyužívaná část tohoto domu byla po dohodě s vedením obce pronajata hasičům a v roce 2001 začaly stavební práce. Po třech letech bylo muzeum slavnostně otevřeno a to 3. července 2004 u příležitosti oslav 110 let založení hasičského sboru v Heralticích. Po deseti letech, 28. června 2014, při příležitosti oslav 120 let založení sboru, byla otevřena nově vybudovaná přístavba muzea.


Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu muzea.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.